X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

بوم سرا

راهنمای اقامتگاه های روستایی و بومگردی کشور

 برای مشاهده فهرست شماره تماس های مستقیم بیش از 200 اقامتگاه  بوم گردی در کشور اینجا کلیک کنید

www.BoomSara.com

 برای مشاهده فهرست شماره تماس های مستقیم بیش از 200 اقامتگاه  بوم گردی در کشور اینجا کلیک کنید

www.BoomSara.com


اتاق های دو نفره، پنج و هشت نفره به صورت سنتی کف خواب ایرانی می باشند، برخی به همراه سرویس بهداشتی مشترک و برخی اختصاصی و خدمات شب نشینی دور آتش، پارکینگ اختصاصی، خدمات تور و سرو غذا با هماهنگی قبلی نیز در این بومگردی ارائه می شوند.

خانه ی تاریخی توسلیان در هسته مرکزی شهرستان نطنز واقع در محله کهنو واقع شده است.

بنای این خانه به مساحت 500 متر که در 2 تاریخ از مبدا زمان ساخته شده است. مرحله ی اول که مربوط به دوران صفویه بوده که با هفت اتاق تودرتو و در راستای هم که با دهلیز های زیرزمینی به آتشکده ساسانی و در طرف دیگر به مسجد جامع ختم میشده است.که بعدها بنای جدید بروی بنای قدیمی ساخته شده است.

اولین اتاق در اوایل دوران قاجار جهت استفاده امام جماعت آن زمان بنام سیدمحمد طباطبائی شروع به ساخت گردید و به مرور زمان دیگر اماکن داخلی فضا کامل شده است.

این بنا در سالهای اخیر تخلیه و به مرور زمان سقف های آن در اثر بارندگی خراب و حالت رکود را سپری کرده است.خوشبختانه در سال 1393 توسط مالک جدید (استاد سعید توسلیان)  خریداری و مرمت و نوسازی آن آغاز شده است. خانه تاریخی توسلیان دارای 10 اتاق درون گرا و دارای حیاط مرکزی که در یک طرف اتاق های سه دری آن را احاطه کرده. لازم به تذکر است کلیه درب های این اتاق ها چوبی و با تاجی چندپر و گره چینی شده با شیشه های رنگین تزئین شده است.

سقف کلیه اتاق ها تیرهای چوبی و تخته پوش پوشیده شده است. کل بنا با پوشش کاه گل آرایش که این امر در خنک نگهداشتن و یکنواختی نور آفتاب کمک نموده. این خانه در 2 طبقه که به وسیله پله های آجری و دالان به هم مرتبط هستند.

در فضای دوم بنا شامل 6 اتاق و 60 متر تراس است. 

در کنار فضای داخلی حیاط محلی جهت پخت نان با 2 درب چوبی و محلی جهت خروج دود وجود دارد.

در میان حیاط درخت تنومند توتی که عمری برابر 120 ساله دارد قرار دارد.در زیر این درخت حوض آب کوچکی که این حوض با آب قناتی که از داخل مسجدجامع عبور و با گذر از چند خانه به این خانه رسیده و از خانه عبور و در اخر از آن خارج میشود.

در قدیم جهت حفظ اموال و فرزندان از دست سارقان در کف برخی از اتاق ها دخمه های کوچکی با درب چوبی تعبیه شده است.

ورودی این بنا با 2 درب 2 لنگه که یکی به حیاط کوچکی و دیگری از راه دالان به حیاط اصلی راه داده شده است.

از جاذبه ها و ویژگی های منحصر بفرد این بنا می توان به قرارگرفتن در مجاورت مسجد جامع، آتشکده ساسانی، حسینیه مرکزی شهر، موزه ی میراث فرهنگی، حمام خورشید و چندین آب انبار تاریخی می توان اشاره کرد.موقعیت اقامتگاه بوم گردی توسلیان بر روی نقشه گوگل