X
تبلیغات
رایتل

بوم سرا

راهنمای اقامتگاه های روستایی و بومگردی کشور


روستای اواز از نظر موقعیت مکانی در بخش کوهستانی  و در غرب  شهر پول ( مرکز بخش و  دهستان ) و در 30 کیلومتر ی آن   شکل و توسعه یافته است . روستای اواز از طرف ضلع غربی با کوهستان و از سمت شرق نیز با اراضی جنگلی و باغات همچنین از جانب جنوب به روستای چتن و در نهایت از سمت .شمال به اراضی زراعی و باغات  دشت نظیر محدود میگردد .  اواز به معنای صدای آب است که به دلیل رسیدن دو رودخانه به هم در این منطقه و شنیدن برخورد صدای آب روستا را اواز نامیدند. نام دیگر روستا ناصر آباد می باشد 

بنای ییلاقی مجموعه اقامتی بای پید در سال 1373 توسط مرحوم فغان سینکایی ساخته شد . این بنا پس از مرمت و بازسازی کامل در سال 1395 توسط وراث مرحوم تبدیل به مجموعه اقامتی تفریحی بای پید (باغ پدر) گردیده . این مجموعه در انتهای بخش روستای اِواز درون دره ، کنار رودخانه ،‌ رشته کوه های البرز و در میان باغ گیلاس فوق العاده منحصر به فردی به وسعت 7 هزار متر مربع واقع شده است .

در این مجموعه غذاهای محلی ایرانی و  منطقه توسط آشپزهای ماهر بومی در سه وعده اصلی صبحانه ، ناهار ، شام و دو میان وعده تهیه و طبخ می گردد . وعده صبحانه مجموعه بای پید شامل مواد اولیه طبیعی بوده که بصورت روزانه از خود روستا تهیه میگردد . وعده ناهار و شام نیز طبق ذائقه ایرانی که شامل انواع کباب ها و خورشت های محلی ایرانی و منطقه بوده  به میهمانان ارائه می گردد .