X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

بوم سرا

راهنمای اقامتگاه های روستایی و بومگردی کشور

 برای مشاهده فهرست شماره تماس های مستقیم بیش از 200 اقامتگاه  بوم گردی در کشور اینجا کلیک کنید

www.BoomSara.com

 برای مشاهده فهرست شماره تماس های مستقیم بیش از 200 اقامتگاه  بوم گردی در کشور اینجا کلیک کنید

www.BoomSara.com


روستای اواز از نظر موقعیت مکانی در بخش کوهستانی  و در غرب  شهر پول ( مرکز بخش و  دهستان ) و در 30 کیلومتر ی آن   شکل و توسعه یافته است . روستای اواز از طرف ضلع غربی با کوهستان و از سمت شرق نیز با اراضی جنگلی و باغات همچنین از جانب جنوب به روستای چتن و در نهایت از سمت .شمال به اراضی زراعی و باغات  دشت نظیر محدود میگردد .  اواز به معنای صدای آب است که به دلیل رسیدن دو رودخانه به هم در این منطقه و شنیدن برخورد صدای آب روستا را اواز نامیدند. نام دیگر روستا ناصر آباد می باشد 

بنای ییلاقی مجموعه اقامتی بای پید در سال 1373 توسط مرحوم فغان سینکایی ساخته شد . این بنا پس از مرمت و بازسازی کامل در سال 1395 توسط وراث مرحوم تبدیل به مجموعه اقامتی تفریحی بای پید (باغ پدر) گردیده . این مجموعه در انتهای بخش روستای اِواز درون دره ، کنار رودخانه ،‌ رشته کوه های البرز و در میان باغ گیلاس فوق العاده منحصر به فردی به وسعت 7 هزار متر مربع واقع شده است .

در این مجموعه غذاهای محلی ایرانی و  منطقه توسط آشپزهای ماهر بومی در سه وعده اصلی صبحانه ، ناهار ، شام و دو میان وعده تهیه و طبخ می گردد . وعده صبحانه مجموعه بای پید شامل مواد اولیه طبیعی بوده که بصورت روزانه از خود روستا تهیه میگردد . وعده ناهار و شام نیز طبق ذائقه ایرانی که شامل انواع کباب ها و خورشت های محلی ایرانی و منطقه بوده  به میهمانان ارائه می گردد .